جمعه بازار کتاب، فصلی نو؟

سبزواریها.کام ۲۲ تیر, ۱۳۹۲ ۲ 592 views

جمعه بازار کتاب سبزوار از اولین و در عین حال پرحاشیه ترین فعالیت‌های انجام شده توسط اداره فرهنگی ورزشی شهرداری سبزوار بود.

این نمایشگاه فرهنگی که از هفتم مهرماه سال ۹۱ در محل مقبره ی حاج ملاهادی سبزواری شروع به کار کرده بود تا به امروز فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته است.

انتقادات بسیاری از طرف برخی رسانه‌ها به این نمایشگاه وارد می‌شد و آن را یک کار موقتی و نمایشگاهی تبلیغاتی برای مدیران و مسئولین اداره فرهنگی ورزشی شهرداری می‌دانستند.

با نزدیک شدن به انتخابات شورای اسلامی‌شهر و استعفای مهدی مقصودی، رئیس اداره فرهنگی ورزشی شهرداری، این نمایشگاه دوران رکود خود را طی می‌کرد و تا آستانه ی تعطیلی نیز پیش رفت که خوشبختانه با همکاری و از خوگذشتگی  کتابفروشان و البته کارکنان اداره فرهنگی ورزشی از وقوع این اتفاق جلوگیری شد.

با فرارسیدن فصل تابستان و با توجه به پیشنهادات کتابفروشان این نمایشگاه از ساعات اولیه صبح به عصر منتقل شد، که با استقبال همشهریان نیز مواجه شد.

در هفته ی گذشته نیز جلسه ی همفکری و مشورتی اداره فرهنگی ورزشی شهرداری با کتابفروشان در محل این اداره با حضور حسین ملوندی، رئیس جدید این اداره و اکثریت غرفه داران برگزار شد.

مهدی مقصودی و محمدرضا قلعه نوی اعضای جدید شورای اسلامی‌شهر سبزوار نیز به عنوان میهمان در این جلسه حضور داشتند.

از نتایج مثبت این جلسه می‌توان به تعیین غرفه‌های ثابت برای هر کتابفروش و البته استانداردسازی غرفه‌های اشاره کرد.حسین ملوندی نیز با اشاره به فعالیت‌های انجام شده از زمان تصدی مدیریت اداره فرهنگی ورزشی، وعده داد که به زودی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی رنگ و لعابی جدید به این نمایشگاه ببخشند.

جمعه بازار کتاب سبزوار در ماه مبارک رمضان نیز از ساعت ۹ تا ۱۲ شب برگزار می‌گردد.


book-expo1
book-expo2
book-expo3
book-expo4
book-expo5
book-expo6
book-expo7
book-expo8

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

۲ دیدگاه »

 1. برومندی ۲۵ تیر, ۱۳۹۲ at ۵:۴۰ ب٫ظ - پاسخ

  سلام .
  مطلب خوبی بود.امیدوارم رئیس جدید اداره فرهنگی ورزشی سبزوارم این طرح مثبت فرهنگی رو ادامه بده.
  البته امیدوارم این اداره که تا به حال چندین کارخلاقانه و ابتکاری در سبزوار انجام داده ، پروژه‌های فرهنگی جدیدتری روهم مد نظر داشته باشه. یک چیزی که تا به حال در سبزوار کمتر مورد توجه قرار گرفته ثبت ملی و جهانی بعضی از مسائل و رویدادهای فرهنگی سبزواره.مثلاشهرداری و به ویژه اداره فرهنگی ورزشی شاید بتونن به مناسبت قرار گرفتن آرامگاه سهراب در سبزوار ، مراسم سالانه شاهنامه خوانی و نقالی درمحل باغ ملی راه بندازن واین مراسم و ایین رو ثبت ملی یا جهانی کنن.باتوجه به اینکه شاهنامه واقعا کتاب معروف و محبوبیه.و هنوزکه مشهدی‌ها دست به کار این مهم نشدن بایدما سبزواری‌ها این کاروبکنیم و سهم شهرمونو که بسیاری از رویدادهای شاهنامه در سبزوار رخ داده ، از این اثر برجسته فرهنگی بگیریم .
  یک کار فرهنگی دیگه که اداره فرهنگی ورزشی شهرداری سبزوار بایدمورد توجه قرار بده برقراری پیوند خواهرخواندگی بین سبزوار و بعضی از شهرهای مهم وتاریخی درداخل و خارج ازکشوره.
  اگر فرصتی باشه درآینده دراین زمینه بیشتر می‌نویسم.
  موفق باشید.

  • سبزواریها.کام ۲۵ تیر, ۱۳۹۲ at ۵:۴۵ ب٫ظ - پاسخ

   با سپاس از حضور شما دوست و همیار عزیز
   امیدواریم همچنان ما را با مطالب و نظرات سودمند خود همراهی کنید.
   پایدار باشید.

فرستادن دیدگاه »