حسن ریوندی هنرمند طناز سبزواری و بزرگترین شومن ایرانی

امید برومندی ۱۰ مرداد, ۱۳۹۲ ۲ 1,612 views

حسن ریوندی یکی از بزرگترین شومن‌های ایرانی است، که به دلیل برخورداری از استعداد فراوان در صدا سازی، تقلید صدا، لطیفه گویی واجرای مسلطی که روی صحنه دارد  در سال‌های اخیر به شهرتی در سطح ملی دست یافته است. یکی از جذاب ترین استعدادهای خدادادی ریوندی تقلید صدای تعداد زیادی از خوانندگان ایرانی و غیر ایرانی با زبان‌های مختلف است که همواره با استقبال گرم و گسترده ای از جانب مخاطبان مواجه می‌شود. حتی وی در یکی از مصاحبه‌های خود از حضور چندده هزارنفری تماشاچیان در برخی برنامه‌های عمومی‌خود در تهران و دیگر شهرهای ایران خبر داده است. (سبزوارآنلاین)

ریوندی متولد ۱۳۵۵ است و اصالتاً متعلق به ریوند روستایی تاریخی در نزدیکی دارالمومنین سبزوار شهر دیرینه‌های پایدار است.
“ریوند” نام یک کوه پایه مشهور باستانی در نزدیکی سبزوار است که  آتشکده آذربرزین مهر، یکی از سه آتشکده اصلی ایرانیان در دوران پیش از اسلام در این کوه بنا شد.
حسن ریوندی فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه تربیت معلم سبزوار است و در حال حاضر به ضرورت شغلی در تهران سکونت دارد . اولین اجرای صحنه ای او در تالار شهید مفتح سبزوار در یک برنامه جشن به مناسبت دهه فجر با حضور مردم و هنرمندان محلی انجام شده، که به کشف هر چه بیشتر استعداد وی منجر گردیده است.
وی تا کنون به دلیل شهرت و محبوبیت بالایی که کسب کرده، چندین بار به برنامه‌های پرمخاطب تلویزیونی ایران دعوت شده و در مقابل دیدگان میلیون‌ها بیننده، به هنرنمایی زنده پرداخته است. از جمله می‌توان به حضور ریوندی در برنامه صبحگاهی ویتامین ۳ با اجرای علی ضیاء اشاره کرد که وی در یکی از قسمت‌های این برنامه به عنوان میهمان حضور پیدا کرد و به هنرنمایی پرداخت. +

rivandi-ch3

حسن ریوندی و علی ضیاء در برنامه ویتامین ۳

ریوندی همچنین در برنامه‌های بسیار زیاد دیگری از شبکه‌های پرمخاطب تلویزیونی حضور داشته است. از جمله این موارد می‌توان به حضور موفق او در یکی از برنامه‌های نوروزی شبکه جهانی جام جم در هنگام تحویل سال ۹۱  و … اشاره کرد.+

rivandi-jj

این هنرمند سبزواری به دلیل همین شهرت و محبوبیت گسترده ای که در سطح کشور به دست آورده، تا کنون بارها به سوژه داغ مطبوعات کشور برای مصاحبه تبدیل شده است. از جمله مصاحبه‌های مفصل مطبوعاتی حسن ریوندی می‌توان به مصاحبه روزنامه خورشید در تاریخ ۱۹ خرداد ۹۲ اشاره کرد.(روزنامه خورشید)

مجله همشهری سرنخ نیز در شماره ۱۹۱ خود نیز با حسن ریوندی مصاحبه ای ترتیب داد. مقدمه این مقاله که به قلم خاطره علی نسب نوشته شده است، حسن ریوندی و کار او را چنین معرفی می‌کند:
«تو صدای همه را در آوردی»؛ ما ایرانی‌ها هر وقت می‌خواهیم به کسی بگوییم که حال همه را گرفته ای و حسابی اعصاب خردکن و نچسب هستی این جمله را می‌گوییم، اما «حسن ریوندی» با  آنکه صدای همه را در آورده اما بر عکس، خیلی آدم دلچسب و بامزه ای است. او صدای همه را در آورده، یعنی شغلش همین است، اما این کار او همه را شاد می‌کند…

(مجله همشهری سرنخ)

گفتنی است ریوندی علاوه بر اجرای برنامه در شهرهای مختلف داخل ایران، در برخی کشورهای خارجی که مهاجران ایرانی در آنها سکونت دارند نیز به اجرای برنامه پرداخته است. از جمله این موارد می‌توان به برنامه‌های متعدد او در دبی در کشور امارات متحده عربی اشاره کرد.
این هنرمند طناز سبزواری، اخیراً نیز همزمان با جشن پربرکت ماه مبارک رمضان، در برج میلاد تهران با برگزاری مراسم کنسرت خنده، جدیدترین هنرنمایی خود را به نمایش گذاشته و موجبات شادی و سرور شمار زیادی از هموطنان خود را فراهم آورده است.
خبرگزاری مهر گزارش تصویری کنسرت خنده حسن ریوندی را به شکل زیر انعکاس داده است :

rivandi01-jpg
rivandi02-jpg
rivandi03-jpg
rivandi04-jpg
rivandi05-jpg
rivandi06-jpg
rivandi07-jpg
rivandi08-jpg
rivandi09-jpg

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

۲ دیدگاه »

  1. سمانه ۱۷ بهمن, ۱۳۹۲ at ۱۲:۰۳ ب٫ظ - پاسخ

    سلام.چراتاحالااقای ریوندی سبزوارنیومدن؟بچه سبزواروازسبزواربیزار؟دوست صمصی علی ضیاهستش چراتاحالایکبارباهم به سبزوارنیومدن تامن بالاخره باورکنم حرفای علی روکه ایران ودوست داره؟فقط میخوادباهمشهری ماپزبده یکبارتوجلودوربین نگفت که افتخارنداشتم بیام سبزواردلم میخوادبیام وعاشق سبزوارم.ازهردوشون ناراضیم.لطفاجواب بدید.

    • سبزواریها.کام ۱۷ بهمن, ۱۳۹۲ at ۱:۴۹ ب٫ظ - پاسخ

      ایشون تا به حال چند تا برنامه توی سبزوار داشتند.همیشه هم گفتند که اولین برنامشون رو توی سبزوار اجرا کردند.

فرستادن دیدگاه »