روستای مسکن، وعده های موش خورده

سبزواریها.کام ۳۱ فروردین, ۱۳۹۳ ۰ 235 views

سبزوارنیوز می‌نویسد : بی تفاوتی مدیران شهرستان و همچنین بخشدار مرکزی به هجوم همه جانبه موشها به روستای “مسکن” از توابع بخش مرکزی شهرستان سبزوار، مردم پس از ۶ سال همچنان در انتظار پاسخ، سرگردان مانده اند.

مردم ما به وعده‌ها عادت کرده اند، معلوم نیست چرا کسی برای این همه بی توجهی احساس وظیفه نمی‌کند.

برای درک این موضوع کافیست کمی‌بایگانی اخبار را مرور کنیم؛ تابناک در تاریخ ۸ دی ۱۳۸۷ گزارشی به شرح ذیل می‌نویسد:

در پی حمله موش‌ها به روستای مسکن شهرستان سبزوار، جمعیت۸۵۰ نفری این روستا در مکان جدید اسکان می‌یابند.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در مراسم آغاز ساخت روستای جدید مسکن سبزوار گفت: با توجه به هجوم موش‌های صحرایی از دو سال پیش تاکنون و خرابی‌های به بار آمده در این روستا، تصمیم گرفتیم ساکنان روستای مسکن را جابجا کرده و آنان را در روستایی جدید اسکان دهیم.

مهدی شوکتیان افزود: برای ساخت روستای جدید مسکن، سی هکتار زمین در نظر گرفته شده است که شش هکتار از این زمین را دولت اختصاص داد و بقیه را ملاکان این روستا هدیه کرده‌اند.

وی گفت: در مرحله نخست ساخت روستای مسکن، زمین ۱۳۸ واحد مسکونی تفکیک شده و آماده واگذاری به روستاییان است و اعتبارات مورد نیاز نیز در قالب وام‌های مقاوم سازی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به این‌که این واحدهای مسکونی بر پایه ضوابط و نظام‌های مهندسی ساخته می‌شود، همکاری اهالی روستای مسکن را برای جابجایی کامل خواستار شد.

روستای جدید مسکن، سی کیلومتر با روستای قبلی فاصله دارد و در ۱۵ کیلومتری غرب شهرستان سبزوار است.


23102_546
23103_651
23104_798
23105_511
23106_505
23107_290
23108_914
23109_314
maskan01
maskan02
maskan03

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

فرستادن دیدگاه »