روپوش سفید طبابت بر تن دومین گروه از دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

امید برومندی ۱۷ مهر, ۱۳۹۲ ۰ 1,896 views

دومین گروه از دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، طی برگزاری جشنی، روپوش سفید طبابت را بر تن کردند تا از این پس بتوانند در بیمارستان‌ها بر بالین بیماران حضور پیدا کنند.(سبزوارنیوز)

به گزارش مجله اینترنتی سبزواری‌ها، جشن روپوش سفید معمولا برای دانشجویانی که در آخرین ترم‌های رشته‌های پزشکی تحصیل می‌کنند و مقاطع علوم پایه و فیزیوپاتولوژی را با موفقیت سپری کرده اند، برگزار می‌شود.
در واقع هرچند جشن روپوش سفید به معنای فارغ التحصیل شدن دانشجویان پزشکی نیست، اما اعلام نمادین این مطلب است که این دانشجویان آمادگی‌های اولیه برای تشخیص و درمان بیماری‌های عمومی‌را به دست آورده و می‌توانند از این پس با حفظ تمام شئون حرفه مقدس پزشکی، طبابت آزمایشی خود را در بیمارستان‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و زیر نظر پزشکان مجرب انجام دهند.
جشن روپوش سفید در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برای دانشجویان ترم دهم پزشکی که پنجمین سال تحصیلات پزشکی خود را سپری کرده اند برگزار می‌شود.
اولین دوره برگزاری این جشن در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مهرماه ۹۱ بود که در آن ۲۴ دانشجوی پزشکی ورودی مهر ۸۷  طی مراسمی‌روپوش سفید را برتن کردند.
دومین دوره برگزاری جشن روپوش سفید در سبزوار نیز در مهرماه جاری برگزار شد و در پایان این جشن ۱۸ دانشجوی پزشکی ورودی مهر ۸۸  دانشگاه علوم پزشکی سبزوار لباس سفید طبابت را بر تن کردند.
گفتنی است، در استان خراسان رضوی هم اکنون تنها سه شهرستان مشهد، سبزوار و گناباد از رشته‌های پزشکی برخوردارند.
رشته‌های پزشکی موجود در استان خراسان رضوی عمدتاً در دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان راه اندازی شده اند و دانشگاه آزاد اسلامی‌مشهد، تنها دانشگاه غیرعلوم پزشکی خراسان رضوی است که از امکان تحصیل دانشجویان در رشته پزشکی برخوردار است.
لازم به یادآوری است که استان خراسان رضوی در حال حاضر از ۴ دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای مشهد، سبزوار، گناباد و تربت حیدریه و از یک دانشکده تازه تأسیس علوم پزشکی در شهرستان نیشابور برخوردار است.
گزارش تصویری زیر که توسط عکاسان وبسایت سبزوارنیوز تهیه شده، از دومین مراسم جشن روپوش سفید برای دانشجویان پزشکی سبزوار است.

18533_628

18534_112

18535_154

18528_405

18531_691

فرستادن دیدگاه »