رپورتاژ : کتاب بنوشید

سبزواریها.کام ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۳ ۰ 239 views

… و فیروزی اما، او را شناساندند که فرزند «فیروز» است و فیروز به نوجوانی من در سبزوار، مردی بود با دکانی باریک؛ و کتاب و روزنامه می‌فروخت و من می‌رفتم از او کتاب کرایه می‌کردم به شبی سی شاهی، از این سر شب تا فردا شب همان ساعت، و چهره‌ی او با موهای فرفری هنوز در نظرم هست… و گفتند که این علیرضا، فرزند فیروز است و خود بی‌تاثیر نبود پسر فیروز در پذیرفتن انجام این کار دشوار؛ و خوب است که در هر شهر، یک ناشر معتبر کتاب باشد و انتشارات فیروزی یک نمونه‌ی آن باشد در شهرستان سبزوار.

۱۲ فروردین ۹۲ – تهران،محمود دولت‌آبادی +

انتشارات فیروزی؛ که به نوعی میراثیست گرانبها از مردی بزرگ (مرحوم محمد تقی فیروزی و یا به قول استاد دولت آبادی، آقا فیروز) این روزها تمام تلاش خود را می‌کند تا به نوعی ادای دینی داشته باشد به فرهنگ کهن دیار سبزوار.

پس از چاپ چندین عنوان کتاب فاخر، که سطح کیفی چاپ و نشر را در شهرستان ارتقا داد؛ این انتشارات اقدام به تاسیس دومین شعبه کافه کتاب نموده است.

کلبه ی چوبی پارک سه گوش پس از تعویض مدیریت، این روزها حال و هوای دیگری دارد. قفسه بندی شکیل و محیط کتاب خوانی دنج این کتاب فروشی و صد البته فضای زیبای پارک باعث شده است در طی مدت کوتاهی که از افتتاح رسمی‌آن می‌گذرد؛ مورد استقبال فرهنگ دوستان و کتاب خوانان سبزوار قرار گیرد.

مراسم افتتاح این کتاب فروشی با حضور جمعی از اهل فرهنگ و هنر و همچنین جناب آقای مهدی مقصودی، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی‌سبزوار و جناب آقای مهندس حسین دولت آبادی، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سبزوار برگزار شد.

در تبلیغات محیطی این شعبه ی کافه کتاب چیزی که بیشتر توجه را جلب می‌کند، تاکید بر فرهنگ اشتراک گذاری کتاب است. این کتاب فروشی کتاب‌های خود را کرایه می‌دهد و کتاب‌های دست دوم مراجعین را نیز خریداری می‌کند؛ که این باعث خواهد شد کتاب‌ها از زندان کتابخانه‌های شخصی رها شده و بین مخاطبین خود در گردش باشند.

“بفرمایید چای کتاب پهلو” شعار اصلی این فروشگاه است، شما می‌توانید در این کلبه ی ساده  صمیمی‌کتاب خوانی کنید و در کنار آن چایی گیاهی بنوشید.


cafe01
cafe02
cafe03
cafe04
cafe05
cafe06
cafe07
cafe08
cafe09

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

 

فرستادن دیدگاه »