زوال کلنل در سبزوار: دشمن دانا بلندت می کند…

سبزواریها.کام ۲۶ فروردین, ۱۳۹۲ ۲ 416 views

the-colonelاین روزها خبرهای خوشی برای فرهنگ و ادبیات ایران به گوش می‌رسد.

کتاب زوال کلنل با ترجمه ی (انگلیسی) تام پاتردیل در لیست ۱۰ ترجمه ( و داستان برتر) نامزد جایزه ی بهترین کتاب داستانی آمریکا قرار گرفت.

این کتاب در کنار آثار نویسندگانی همچون هرتا مولر(برنده نوبل ادبیات)، میخائیل شیشکین نویسنده سرشناس روس، اریک شویار، ادوارد لِو و … از سوی دانشگاه راچستر نامزد دریافت جایزه ای شده است که یکی از حامیان مالی آن آمازون می‌باشد.

زوال کلنل ( که در خارج از ایران با نام کلنل منتشر شده است) این روزها در وطن خود رو به زوال است.

این کتاب که قرار بود توسط نشر چشمه منتشر گردد پس از توقیف مجوز این انتشارات بلاتکلیف و سرگردان مانده است.

—-

پس از انتشار این خبر از سوی رسانه‌های مردمی، گروهی از رسانه‌های تندرو که ید طولایی در تخریب فرهنگی و ترور شخصیتی دارند اقدام به تهیه و نشر مطالبی نموده اند که از هر خط آن بوی کج فهمی‌و افراط به مشام می‌رسد.

اینکه یک نویسنده را به صرف داشتن عقیده ای جدای از عقیده ی خود پیر فتنه گر و منافق صهیونیست بنامیم نشان از جمود بی انتهایی دارد که به قول استاد مطهری از کفر هم بدتر است.

اینکه این نویسنده در این کشور آزادانه زندگی می‌کند و مشغول فعالیت است و در این مدت هم کارهای فرهنگی مختلفی کرده است نشان از آن دارد که این فرد از نظر نظام هنوز موجه است ولی آنانی که فراموش کرده اند که “فلا تسبقوهم فتهلکوا” امروز از قانون هم فراتر رفته اند و احکام خود را صادر کرده اند.

تاسف زمانی بیشتر می‌شود که می‌فهمیم رسانه‌هایی که خود را نماینده ی این شهر می‌دانند همداستان با دیگران سعی در تخریب این چهره ی فرهنگی دارند.

گرچه خودشان نقشی در نوشتن این مطالب ندارند و به دنباله روی از دوستان خود فقط مطالب رو یادداشت برداری و بازنشر می‌کنند.

کاش یادشان بیاید که خدا هم به خاطر هنر از گناه سامری گذشت و نگذاشت که موسی (ع) او را بکشد.

و کاش یادشان نرود که خدا هم برای پذیرش دینش اجباری و اکراهی بر کسی ندارد، چه برسد به پذیرش اصولی ساخته دست بعضی از انسان‌ها

 

 

۲ دیدگاه »

 1. مجله اینترنتی اسرارنامه ۲۶ فروردین, ۱۳۹۲ at ۷:۴۵ ب٫ظ - پاسخ

  سلام.احسنت . بسیار عالی بود.
  عده ای تندرو همه را فتنه گر و ضد دین و ضد اسلام می‌دانند . اما خودشان از همه فتنه گر تر هستند.
  اما کاری از پیش نخواهند برد تا ما بیدار و آگاهیم.
  بیدار و آگاه باشید…

 2. تاوپلج ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۲ at ۱:۵۴ ب٫ظ - پاسخ

  دعوتنامه
  همشهری عزیز،سلام
  از آنجا که حس ناسیونالیستی ما گل کرده و تصمیم به لینک کردن کلیه ی سبزواریهای مقیم اینترنت نموده ایم،لذا بدین وسیله از شما دوست عزیز که رگ و ریشه ای در این دیار دارید خواهشمندیم چنانچه مایلید با گذاشتن آدرس مجازی وبتان در قسمت نظرات پست فراخوان اهل بیهق افتخار لینک یک همشهری را به ما مرحمت فرمائید.
  مخلص جماعت سبزواری: ((تاوپلج))

فرستادن دیدگاه »