مرکز همکاریهای علمی و امور نخبگان شهید فهمیده سبزوار

سبزواریها.کام ۲ مرداد, ۱۳۹۲ ۱ 666 views

fahmide1استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی‌نخبگان، نوآوران و ایده پردازان و همچنین مراکز علمی‌و دانشگاهی شهرستان سبزوار در راستای ارتقاء و توسعه علوم، فناوری و تولید کشور و تلاش در جهت یافتن و رفع مسائل و کمبودهای احتمالی و بهبود شرایط موجود و خدمات در کلیه زمینه‌ها با همکاری سایر ادارات و ارگانهای دولتی در سطح کشور، رسالت و فلسفه وجودی دفاتر نخبگان و همکاریهای علمی شهید فهمیده کشور می‌باشد .

بر این اساس از اوایل سال ۱۳۸۸ دفتر نخبگان و همکاری‌های علمی‌شهید فهمیده سبزوار به عنوان اولین دفتر شهرستانی در سطح کشور با هدف شناسایی، جذب، هدایت و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های نخبگان و همچنین توسعه همکاریهای علمی، صنعتی با مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و صنعتی رسما آغاز به کار نموده است .

در خصوص برنامه‌های دفتر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

*  فعالسازی نخبگان شهرستان و استفاده از ظرفیت‌های آنان در کشور .
*   شناسایی، هدایت، حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی از ایده‌ها و طرح‌های نخبگان و نوآوران در حوزه‌های مختلف .
*   ایجاد بستر و فراهم نمودن امکانات علمی، فنی و تحقیقاتی و … مورد نیاز نخبگان و نوآوران به منظور بررسی، تولید و اجرای طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی با استفاده از پتانسیل اشخاص حقیقی و حقوقی ، دولتی یا خصوصی در قالب قراردادهای مجزا.
*   جهت دهی و ایجاد انگیزه در مخترعین به منظور ارائه طرح در قالب پروژه‌های مختلف دانشگاهی در جهت گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی .
*   مشارکت در برنامه ریزی و همکاریهای علمی‌تحقیقاتی بین مراکز تحقیقاتی .
*   کمک به حل مشکلات و معضلات مراکز تحقیقاتی با بکارگیری نخبگان شهرستان .

لذا این دفتر به عنوان فرصتی مناسب برای نخبگان و مراکز علمی‌شهرستان سبزوار، آماده دریافت ایده و طرح‌های خلاقانه، کاربردی و قابل اجرا در حوزه صنعت و خدمات و عقد قرارداد‌های پژوهشی و صنعتی می‌باشد .

علاقه مندان می‌توانند به نشانی دفتر واقع در سبزوار، چهار راه هواشناسی، خیابان امیرکبیر، امیر کبیر ۱۰، ساختمان نخبگان مراجعه و یا با شماره تماس ۰۹۳۶۹۰۵۳۵۷۸ تماس حاصل نمایند .

یک دیدگاه »

 1. شهروند ۱۱ مرداد, ۱۳۹۲ at ۳:۲۷ ب٫ظ - پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  من یکی از افرادی هستم که با این مرکز از قدیم آشنابوده و هستم
  واقعا دستتو درد نکنه
  تا جایی که من خبر دارم و دنبال میکردم تنها مرکزی که از نخبگان و مخترعین در حد توانش حمایتهای لازم رو میکرد همین مرکز نوآوران بود . درسته یکسری مشکلاتی هم سر راه بود ولی واقعا تلاش میکردن برای راضی نگه داشتن بچه‌ها
  خداقوت و خسته نباشید

فرستادن دیدگاه »