نمایشگاه : معماری و معماران در سبزوار

سبزواریها.کام ۱۶ فروردین, ۱۳۹۳ ۰ 121 views

نمایشگاه عکس تخصصی معرفی معماری و معماران سنتی در سبزوار برپا شده است.

به گزارش روابط عمومی‌شهرداری سبزوار، مسئول نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه بیش از ۲۳ غرفه و ۱۱۵ عکس در قالب معرفی منازل مسکونی دارای معماری سنتی به نمایش عمومی‌گذاشته شده است.

حمید معماری با بیان اینکه این نمایشگاه در راستای معرفی معماری سنتی در این کهن شهر برپا شده است، افزود: این نمایشگاه از اول فروردین ماه سال ۹۳ دایر شده و تا سوم اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر از ساعت ۹ الی ۱۹ در محل آرامگاه حاج ملاهادی سبزواری پذیرای علاقمندان است.

وی در ادامه معرفی معماران سبزواری، بافت سنتی شهر، معماری ویژه سردرها، شیشه‌های رنگی، سقف‌های خونچه پوش، رخ بام‌ها، ناودان‌های طرح‌دار فضاهای داخلی خانه‌ها و… را از موضوعات این نمایشگاه بیان کرد.

معماری با اظهار اینکه متاسفانه هنر معماری سنتی سبزوار روبه افول است، تصریح کرد:  اگر معماری سنتی سبزوار و آن بافت‌های زیبای تاریخی حفظ می‌شد امروز باید شاهد ثبت جهانی این شهر در سازمان ملل می‌بودیم.

وی گفت: متاسفانه امروز شاهد پیشرفت چشمگیر معماری مدرن و غربی هستیم که بدون روح و زیبایی‌های انسانی است و معماری سنتی و زیبای ما در حال افول و نابود شدن است که باید در این زمینه مسئولان و مردم هوشیارتر باشند.

نگاره‌های به نمایش در آمده از کتاب “معماری و معماران سبزوار” انتخاب شده است که در ماه اخیر از سوی انتشارات فیروزی منتشر گردیده است.


memari01
memari02
memari03
memari04
memari05
memari06
memari07
memari08
memari09
memari10
memari11
memari12
memari13

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

 

فرستادن دیدگاه »