ورزش همگانی بانوان سبزواری

سبزواریها.کام ۱۵ تیر, ۱۳۹۲ ۰ 1,472 views

زنان سبزواری عموماً در اکثر زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی این شهر نقش فعالی دارند.
یکی از این زمینه‌های اجتماعی که به وضوح می‌توان نقش و حضور بانوان سبزواری را در آن مشاهده کرد، عرصه ورزشی است.
شهرستان سبزوار در چند دهه گذشته همواره به عنوان یک قطب مهم ورزشی درکشور مطرح بوده است.

ورزش در درالمومنین سبزوار در دو سطح حرفه ای و همگانی رواج دارد و علاوه بر مردان، چنان که گفته شد بانوان سبزواری نیز استعداد و علاقه قابل توجهی در فعالیت‌های ورزشی دارند.
از جمله فعالیت‌های سبزواری‌ها در زمینه ورزش حرفه ای می‌توان به موفقیت‌های گسترده تیم‌های هندبال آقایان و بانوان، کشتی فرنگی، کشتی با چوخه، والیبال نشسته و … اشاره کرد.

سبزوار به واسطه کسب قهرمانی‌های پی در پی تیم‌های هندبال آقایان و بانوان این شهر در سطح کشور به عنوان “مهدهندبال ایران” معروف شده و رقیب جدی تیم‌های اصفهان محسوب می‌شود.
تیم هندبال سبزوار که در چندسال اخیر با حمایت موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج به ریاست دکتر میرعلی فرزند شایسته دیار سربداران اداره می‌شود، همچنین توانست در رقابت‌های آسیایی ۲۰۱۲ در قطر به عنوان نماینده ایران به این مسابقات اعزام شود و مقام پنجم آسیا را از آن خود کند.

اما در زمینه ورزش‌های همگانی نیز سبزواری‌ها ، فعالیت گسترده ای دارند.

به طوری که اکثر پارک‌های سطح شهر سبزوار در ایام مختلف هفته و ساعت مناسب روز شاهد حضور گسترده مردان و زنانی هستند که به صورت فردی یا گروهی به ورزش‌های همگانی می‌پردازند تا سلامتی جسم ، روح و روان خود را تأمین نمایند.
اوج ورزش‌های همگانی در سبزوار را می‌توان در شش ماهه ابتدایی سال در ساعات اولیه صبح و یا ساعات پایان عصر و شب در پارک‌هایی نظیر بوستان لاله (پارک شهربازی)،  پارک ارم،  پارک امید (پیاده راه سلامت) و … مشاهده کرد.
در این میان بانوان سبزواری عمدتاً در پارک لاله محل شهربازی سابق سبزوار که هم اکنون مدتی است به پارک بانوان اختصاص یافته است، حضور گسترده تری دارند.
بانوان سبزواری همه روزه صبح‌ها و بعد از ظهرها در فضای دنج و امن پارک بانوان این شهر در کنار یکدیگر به ورزش‌هایی نظیر دوچرخه سواری،  دو، پیاده روی،  نرمش،  طناب بازی و تمرین با وسایل نصب شده بازی در پارک و کم و بیش برخی ورزش‌های مرتبط با توپ نظیر والیبال، بدمینتون و اسکیت (در میان دختران جوان و نوجوان) … می‌پردازند و از این طریق به ارتقاء سلامت عمومی‌جامعه یاری می‌رسانند.
در ادامه گزارشی تصویری از ورزش شماری از زنان ورزشکار دارالمومنین سبزوار در یک صبح دل انگیز تابستان، که توسط آقای حسین اسماعیلی عکاس جوان سبزوار و از خبرنگاران وبسایت شناخته شده سبزوارنیوز تهیه شده است، به نمایش گذاشته می‌شود :


sport-w-1
sport-w-2
sport-w-3
sport-w-4
sport-w-5
sport-w-6
sport-w-7
sport-w-8

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail

تهیه مطلب توسط :  گل زیره

فرستادن دیدگاه »